• Medziškolský pokec

• Tento projekt sme vytvorili v novembri so žiakmi zo ZŠ Toporec. Z našej školy  ho realizovali všetci žiaci 7.A triedy, jeden žiak 8.B a jedna žiačka 7.B triedy. Cieľom projektu bolo spoznávanie  rovestníkov z iného školského prostredia, výmena skúseností žiakov a hľadanie spoločných záujmov. Spočiatku sa žiaci osobne nepoznali, iba prostredníctvom emailovej komunikácie. Vystupovali pod pseudonymami a tešili sa na to, kedy sa spoločne zoznámia.

V mesiaci december si žiaci zaslali  zhotovené vianočné darčeky.

K ich prvému osobnému stretnutiu došlo v marci tohto roku na pôde ZŠ Toporec. Žiaci sa pri predstavovaní najprv ostýchali, no netrvalo dlho a vytvorili sa medzi nimi skutočné priateľstvá. V Toporci bol pripravený pre žiakov pekný program a pohostenie. Aj naši žiaci sa im predstavili tancami. Návštevu sme ukončili futbalovým zápasom a na záver si žiaci vymenili darčeky.

Dňa 27.5. 2015 nás navštívili  žiaci  z Toporca a radostne sa zvítali Pozreli si prezentáciu o našej obci, dozvedeli sa niečo viac o našej škole a prešli si všetky priestory. Veľmi sa im páčila výzdoba, ale najviac priestranná telocvičňa, ktorú žiaci v Toporci nemajú dobudovanú. Po spoločnom posedení si zahrali priateľský turnaj vo florbale, ktorý sme vyhrali. Nakoniec sa žiaci obdarovali zaujímavými darčekmi.

Je dobré, ak naši žiaci spoznávajú život žiakov z iných rómskych komunít, môže to byť pre nich motiváciou rozhodovania o ich budúcnosti.

Huncovce 27.5.2015                                     Realizátor projektu: Ing. Eva Demková

Mgr. Zlaťka Horváthová