• Máj

• Po prvýkrát v divadle

Ráno slniečko vykuklo a usmialo sa. Vedelo, že cca 130 deti zo ZŠ  Huncovce  idú po prvýkrát do divadla. A nie do hocijakého.  Krajina Fidorkovo je čarovná  krajina. Všetko je ružové, nebo je dúhové  a deti sú pehavé. Ulice sú pomenované podľa kvietkov  a v škole sa deti hrajú od rána do večera, spievajú a tancujú. Dievčatko DOROTKA (Bc. Lenka Zemčáková) vťahuje detičky do fascinujúceho sveta rozprávok a hier. Dorotkino Fidorkovo sa stalo jeden deň  rozprávkovým domovom aj pre detí z našej školy.

Bábkové divadlo, kde sa žiaci stali súčasťou predstavenia, vtiahlo   žiakov na 2 hodiny do diania  poučného zážitkového príbehu. Úvodom ich sprevádzali bábky  Janko a Marienka. Starostlivosť o domáce zvieratko nie je taká jednoduchá záležitosť. Dorotka so svojimi spoluhercami  predstavovala deťom -  kombináciou s bábkoherectvom - výber vhodného zvieratka do domácej starostlivosti a to  od najmenšieho až po najväčšie zvieratko. Húsenica, myška, mačka, divoký psík, krokodíl  - všetkých týchto kandidátov  postupne vystriedala  veľká panda. Dorotka, panda-Vanda a krokodíl hravou nenútenou formou  deti vtiahli do sveta hudby, tanca, hier a súťaží. Veru, boli aj ceny. A fotenie s trojmetrovou pandou si nikto nenechal ujsť.  Ale prekvapením pre žiakov bolo  predstavenie  učiteľov,  ktoré nastražila  beťárka   Dorotka.  Učitelia prezlečení za zvieratka sa pokúšali ťahať repu. Ale zbytočne....myška ich dobehla.

Koncertná sála kina Máj bola nabitá smiechom, energiou, tancom, zábavou a aktivitou všetkých prítomných detí. Túto atmosféru si nenechala ujsť ani regionálna televízia, ktorá  zachytila momentky živosti kamerou a rozhovorom rozjarených detí. Vydarená akcia „Po prvýkrát v divadle“ je zobrazená fotkami vo  fotoalbume na našej webovej stránke školy.

Kontrošová Oľga

Vyhodnotenie futbalového turnaja starších žiakov

ZŠ s MŠ sv. Kríža Kežmarok

10.5.2016

Dňa 10.5.2016 sme sa zúčastnili futbalového turnaja starších žiakov, ktorý sa konal na ZŠ s MŠ sv. Kríža v Kežmarku. Na tomto turnaji sme si zmerali svoje sily s mužstvami žiakov týchto škôl: ZŠ Ľubica, ZŠ Grundschule Kežmarok a ZŠ s MŠ sv. Kríža.

Našu školu reprezentovali: Dominik Galica, Lukáš Kubašovský, Erik Badžo, Kevin Lacko, Rišo Karol, Rado Polhoš, Ľubo Polhoš

V celkovom hodnotení sa žiaci nášho mužstva umiestnili na 2. mieste a nepostúpili sme do okresného finále.

Futbalový turnaj – obvodné kolo

Dňa 11.05.2016 sa konalo obvodné kolo vo futbale starších žiačok. Zúčastnili sa tieto školy: ZŠ Huncovce, ZŠ Spišská Belá, ZŠ Ľubica, ZŠ sv. Kríža Kežmarok. Hralo sa systémom každý s každým. Do okresného kola mohli postúpiť prvé dva tímy. Napokon sa to podarilo našim žiačkam a žiačkam zo ZŠ sv. Kríža Kežmarok.

Florbalový turnaj – krajské kolo žiačok

Dňa 16.05.2016 sme sa zúčastnili krajského kola vo florbale, na ktoré sme postúpili z okresného kola v marci. Krajské kolo sa konalo v Prešove a zúčastnilo sa 11 škôl z kraja. Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín. Hralo sa v skupinách každý s každým a 1. a 2. tím zo skupiny postupoval ďalej. Druhé tímy zo skupín odohrali súboj o 3. miesto a prvé tímy zo skupín hrali finále. Keďže naše dievčatá v skupine obsadili 2. miesto (o víťazovi rozhodlo až skóre), bojovali o bronz.  Napokon ho aj po veľkom boji získali. Dievčatám sa chcem za ich nasadenie a bojovnosť poďakovať, vydali zo seba maximum, a preto si pohár za 3. miesto odnášajú zaslúžene.

Deviatačkám ďakujem za dlhoročnú prácu a úsilie, ktoré vynakladali počas záujmovej činnosti, za reprezentáciu našej školy a za úspechy, ktoré dosiahli. Podpísali sa pod historický úspech našej školy a odovzdali tak štafetu mladším spolužiačkam, ktoré ich budú nasledovať. Som na vás hrdá a prajem vám veľa úspechov v ďalšom pôsobení.

Matematická súťaž – Pangea

V školskom roku 2015/2016 sa žiaci 9. ročníka zapojili do matematickej súťaže Pangea. Žiaci riešili testy počas školského roka a najlepší riešiteľ mohol postúpiť do celoslovenského finále. Na postup do finále bolo potrebných 80%. Patrik Václav z 9.A triedy získal 91.6%. Umiestnil sa na 9. mieste z celkových 7796 žiakov 9. ročníka na Slovensku. Zúčastní sa finále, ktoré sa bude konať 2.6.2016 v Bratislave.

Spracovala: Mgr. Džurňáková

Súťaž o NAJ LESNÚ KNIHU

V rámci 6.ročníka projektu LES UKRYTÝ V KNIHE sme sa zapojili do súťaže o vytvorenie knihy RECEPTY Z LESA s najchutnejšími receptami z lesných ingrediencií. Cieľom súťaže je poukázať na význam lesa ako zdroja zdravej výživy a „zásobárne“ potravín pre človeka a zvieratá. Súťaž organizuje Národné lesnícke centrum vo Zvolene.

Do aktivity sa zapojili  tieto triedy:

2.A – Lesné recepty

2.B – Recepty z lesa – 3 knihy

2.C – Kniha receptov. Super mňamky pre naše mamky

3.B – leporelo Lesné zvieratká – recepty jedál

4.A – Recepty z lesa

VLASTIVEDA na Obecnom úrade

Žiaci 2.A triedy navštívili v rámci Vlastivedy obecný úrad.Ďakujeme p.starostovi, Ing. Majerčákovi a p.Dubecovej, ktorí si našli na nás čas i napriek pracovným povinnostiam a oboznámili nás s ich prácou.

Exkurzia a koncoročný výlet

V dňoch od 26.05. do 28.05.2016  sa naši deviataci zúčastnili  exkurzie zameranej na spoznávanie Horehronia. Zároveň si túto exkurziu spojili s koncoročným výletom.  Celý pobyt sa realizoval v Jasení v hoteli Lomnistá, ktorý bol situovaný 1 km od dediny priamo v lese.

Žiaci cestovali vlakom z Huncoviec do dedinky Dubová, počas cesty trikrát prestupovali, ale bola to pre nich zábava. Potom si odkráčali 7 km až na miesto, kde boli ubytovaní.
          Po príchode ich čakalo krásne prostredie a únava z cesty sa zrazu vytratila. Rýchlo sa vybalili, navečerali a utekali do areálu, ktorý ponúkal rôzne aktivity. Večer si spoločne opekali v indiánskom stane.