• Február

•  Bedmintonový turnaj - chlapci

Dňa 27.2.2017 sa uskutočnil v našej škole 7. ročník bedmintonového turnaja chlapcov ZŠ. Na turnaji sa zúčastnilo 18 chlapcov.

Súťažiaci boli rozdelení do 2-och skupín a postupne sa stretli vo vzájomných zápasoch so všetkými súťažiacimi v skupine na jeden víťazný set do 10. Najlepší štyria z každej skupiny postúpili do ďalších bojov a bojovali o medaily. Chlapci na 5. – 8. mieste v skupinách bojovali o konečné 9. až 16. miesto.

Najlepšie sa darilo Máriovi Vaxmanskému zo 7. A triedy, na druhom mieste sa umiestnil Paťo Kubašovský zo 7. A a na 3. mieste skončil Kevin Gabčo z 5. A.

Víťaz za svoj úspech získal víťaznú trofej, medailu a diplom. Chlapci na 2. a 3. mieste získali medailu a diplom.

Výlet Košice

V sobotu 25.2.2017 žiaci krúžku „Poznaj a chráň“ navštívili metropolu východu - mesto Košice. Žiaci si pozreli historické pamiatky mesta, vystúpili na vežu Chrámu svätej Alžbety, odkiaľ mali výhľad na celé mesto. V chráme sa im veľmi páčilo. Ďalej sa pristavili pri Urbanovej veži, Národnom divadle, spievajúcich fontánach, Katovom dome a kostole Nebovzatia Panny Márie na Dominikánskom námestí. Nasledovali nákupy a bagety, na ktoré sa veľmi tešilil. Po obhliadke Auparku sa pomaly vracali cez Park gen. Petrova na vynovenú železničnú stanicu. V rýchliku si konečne počas cesty oddýchli. Pre niektorých to bol prvý výlet, na ktorý tak skoro nezabudnú.

Florbalový turnaj žiačok – obvodné kolo

23.02.2017 sa  v našej telocvični konalo obvodné  kolo vo florbale žiačok. Našu skupinu tvorili tieto družstvá: ZŠ Huncovce, ZŠ Vrbov a ZŠ s MŠ Veľká Lomnica a ZŠ s MŠ sv. Kríža Kežmarok (nezúčastnili sa). Do okresného kola mohli postúpiť dve najlepšie družstvá. Našim dievčatám sa podarilo nadviazať na predošlé úspechy a postúpili spolu s dievčatami z Vrbova do okresného kola.

Vyhodnotenie  bedmintonového turnaja  žiačok II. stupňa ZŠ

Dňa 22.02.2017  sa v popoludňajších hodinách uskutočnil bedmintonový turnaj žiačok II. stupňa ZŠ. Celkovo sa turnaja zúčastnilo 11 dievčat.

Súťažiace boli rozdelené do dvoch skupín. Hralo sa systémom každá s každou vo svojej skupine, po všetkých zápasoch sa zostavilo poradie. Do štvrťfinále postúpilo najlepších osem dievčat. V semifinále sa rozhodlo o postupujúcich do finále. Dievčatá bojovali o sošku, medaily a diplomy.

Najlepšie sa darilo Lucii Kačmárovej zo 7.A triedy, na druhom mieste sa umiestnila Pavlína Fedáková zo 7.A  a na 3. mieste skončila Anna-Mária Polhošová zo 7.A triedy.

Výstava ľadových sôch na Hrebienku

Dňa 18.02.2017 sme sa so žiakmi 1.A, 2.A, 5.A, 6.A a 7.A triedy v rámci záujmových útvarov vybrali na Hrebienok, aby sme si pozreli ľadové sochy od svetových umelcov. Na presun zo Starého Smokovca na Hrebienok a späť starší žiaci zvolili vlastné nohy, a tak sme spojili príjemné s užitočným. Skupina mladších žiakov so svojimi vedúcimi sa vyviezla pozemnou lanovkou hore. Slniečko sa na nás spočiatku usmievalo, čo v nás vyvolávalo pocit radosti. Neskôr nám primrzol úsmev na tvári, keď zmizlo z jasnej oblohy a nastúpila hmla a pocit chladu, našťastie sme už mali namierené domov.  Žiaci si okrem prehliadky ľadových sôch vyskúšali aj zasnežené kopce, ktorými sa  pomocou klzákov či saní spúšťali.  Zážitky z pekného dňa v nás ostanú ešte dlho.

Spracovala: Mgr. Džurňáková

Fotografie poskytli:  Mgr. Ihnačák, Mgr. Starinská, Mgr. Vroclavjaková

Snežné psy

V sobotu 11.02.2017 v skorších ranných hodinách sme sa v rámci krúžkov Športujeme a spoznávame a Loptové hry vybrali so žiakmi na akciu Snežné psy, ktorá sa konala pod Lomnickým štítom na stanici Štart. Najprv sme museli absolvovať náročnejšiu turistickú prechádzku, ktorú sme napokon zvládli a vyštverali sa hore. Tam po občerstvení si žiaci mohli vyskúšať rôzne atrakcie a zasúťažiť  v rôznych disciplínach. Okrem toho sa povozili na psích záprahoch. Dole sa už zviezli na klzákoch, ktoré si vyhrali. Akcia sa im veľmi páčila a s nadšením, s rôznymi cenami či medailami odchádzali spokojní domov.

Spracovali: Mgr. Džurňáková, Mgr. Inhačák