• Marec

•  Streľba zo vzduchovky – dievčatá

V utorok 28.03.2017 sa uskutočnil v telocvični našej školy 1. ročník streleckej súťaže.  Po kvalifikačnom kole, ktoré sa uskutočnilo v pondelok, sa do finále prebojovalo 5 dievčat.

Súťaž pozostávala z dvoch kôl. V prvom kole súťažili dievčatá  každá s každou na víťazný zápas. Žiačky mali k dispozícií 6 výstrelov, z ktorých vzišiel súčet bodov.  Podľa umiestnenia v tabuľke získali dievčatá od 1 do 5 bodov. V druhom kole mali žiačky k dispozícií 20 výstrelov a z nich sa urobil súčet nastrieľaných bodov, ktoré sa zapísali do tabuľky. Body z 1. a 2. kola sa spočítali a vzniklo konečné poradie.

Do finále postúpili: Miroslava Šiserová, Petra Remiášová (6.A), Pavlína Fedáková, Lucia Kačmárová, Katarína Žembová (7.A)

Víťazkou sa stala Katarína Žembová, ktorá získala trofej, medailu a diplom. Na druhom mieste skončila Lucia Kačmárová a na treťom mieste Pavlína Fedáková, obidve získali medailu a diplom.

Mesiac detskej tvorby

Žiaci 4.B triedy sa zapojili do 18. ročníka detskej výtvarnej súťaže profesora Karola Ondreičku – MESIAC DETSKEJ TVORBY. Z daných 5 tém žiaci výtvarne spracovali 2 témy: Máme doma zvieratko a Krajina drakov.

Vybíjaná – obvodné kolo

Dňa 23.03.2017 sa v telocvični našej školy konalo obvodné kolo vo vybíjanej mladších dievčat. Zúčastnili sa tieto školy: ZŠ Huncovce, ZŠ Vrbov, ZŠ Ľubica, ZŠ Nižná brána Kežmarok. Hralo sa systémom každý s každým a do okresného  kola postúpili prvé dva tímy v konečnej tabuľke.  Napokon sa to podarilo žiačkam zo ZŠ Nižná brána a našim dievčatám.

Streľba zo vzduchovky – chlapci

V stredu 22.3.2017 sa uskutočnil v telocvični našej školy 1. ročník súťaže streľby zo vzduchovky. Po kvalifikačnom kole, ktoré sa uskutočnilo v pondelok, sa do finále prebojovalo 6 chlapcov.

Súťaž pozostávala z 2-och častí. V prvej časti chlapci  súťažili každý s  každým. Žiaci mali k dispozícií 6 výstrelov, z ktorých vzišiel súčet bodov.  Podľa umiestnenia v tabuľke získali chlapci od 1 – 6 bodov. V druhej časti mali žiaci k dispozícií 20 výstrelov. Body z 1. a 2. časti sa spočítali a vzniklo konečné poradie.

Do finále postúpili: Erik Fiamčík 5.A, Samo Vaxmanský 5.A, Samo Polhoš 5.A, Emo Vlkolenský 5.A, Tomáš Oračko 7.A, Kristián Polhoš 7.A

Víťazom sa stal Samo Vaxmanský, ktorý získal pohár, medailu a diplom. Na druhom mieste skončil Kristián Polhoš a na treťom mieste Samo Polhoš, obidvaja získali medailu a diplom.

Týždeň slovenských knižníc - 5.C

V rámci aktivity „Týždeň slovenských knižníc“ navštívili žiaci našu školskú knižnicu. Po besede, v ktorej sme si vysvetlili, prečo je kniha najlepším priateľom človeka, sme si pozreli celú ponuku knižnice a upriamili sa na knihy pre žiakov piateho ročníka. Potom sme prečítali rozprávku Tri citróny, ktorá je jednou z tohtoročného projektu „Deň ľudovej rozprávky“, do ktorého sme sa opäť zapojili.

Žiaci prispeli i malým dobrým skutkom, pretože pred návštevou knižnice polepili stránky a umyli obaly kníh, ktoré mali z knižnice zapožičané.

Deň ľudovej rozprávky – 5.C

Žiaci 5.C triedy sa tohto roku zapojili do projektu „Deň ľudovej rozprávky“, v ktorom mali splniť dve úlohy. Prvá úloha bolo poskladanie rozprávky a určenie jej názvu, ktorú žiaci zvládli s malými chybičkami. Druhá úloha spočívala v prečítaní rozprávok a výrobe ich ilustrácií. S pomocou pani učiteľky žiaci aj túto úlohu dotiahli do zdarného konca a potešili sa, že ich práce boli zaslané do ústredia projektu.

21. marec – Deň boja proti rasovej diskriminácii

Tento deň sme si v 5.C triede pripomenuli prezentáciou, z ktorej si žiaci priblížili prejavy a druhy diskriminácie. V besede  žiaci uvádzali príklady z praxe, s ktorými sa stretli konkrétne. Aj keď sú voči žiakom školy niekedy nevraživí, v závere sa zhodli, že ubližovanie druhým nie je morálne a porušujú sa tým ľudské práva. Na záver žiaci zhotovili spoločný plagát s názvom „Stop diskriminácii“.