• September

• Akcia Čisté hory

V poslednú septembrovú sobotu 30. septembra sa uskutočnil 39. ročník podujatia Čisté hory.

Akcie sa zúčastnili aj žiaci našej školy z tried: 2. A, 3.A, 4. A, a 7. A. Pomáhali sme pri čistení  tatranských dolín po ukončení letnej turistickej sezóny. Našou lokalitou bolo okolie Skalnatého plesa, kam nás dopravila lanovka. Niektorí žiaci sa ňou viezli po prvý krát. Počasie nám prialo a z výšky sme sledovali krásu jesennej prírody. V okolí plesa sme zozbierali odpadky, ktoré tam nechali nezodpovední turisti. Časť spiatočnej cesty  sme absolvovali peši a takmer v cieli našej vychádzky nám zapózoval statný jeleň.

Mgr. Miroslava Vroclavjaková

Plavecký výcvik

Naši tretiaci sa zúčastnili plaveckého výcviku, ktorý sa uskutočnil na Základnej škole v Ľubici.  Výcviku sa zúčastnilo 13 žiakov 3. ročníka z toho 6 dievčat a 7 chlapcov.  Desať dní sa za pomoci pána plavčíka naučili splývať, správne dýchať, plavecký štýl kraul a znak, teda zvládnuť zaplávať dané spôsoby správnou technikou, čo takmer všetci žiaci zvládli.  Pre deti najzábavnejšie boli rôzne hry a skákanie do vody. Na záver dostali za svoju snahu „ MOKRÉ VYSVEDČENIE“

Mgr. Miroslava Vroclavjaková