• December

•

Žiaci 3. A triedy sa v mesiacoch október a november zúčastnili projektu Kozmix: Misia Modrá planéta.

Misia modrá planéta bola venovaná ochrane životného prostredia. Vedci objavili novú interaktívnu planétu. My sme sa na túto planétu vybrali a začali sme tam nový život. Názov tejto planéty je Mravcoland, keďže od prvého ročníka sme ako usilovní mravčekovia.

Od začiatku októbra sme riešili rôzne enviromisie týkajúce sa dopravy, energií, odpadu a životného štýlu. Misia modrá planéta nám dala príležitosť na to, aby sme aj my žiaci pochopili, že situácia v oblasti životného prostredia je na našej planéte Zem naozaj vážna.

Najprv sme sa rozdelili do štyroch rovnocenných tímov a vymysleli si vlastný názov. V tíme sme si zvolili hviezdneho pokladníka, galaktického reportéra a palubných inžinierov. Na zapisovanie priebehu činnosti nám slúžila tímová karta, do ktorej sme zapisovali zisk kreditov, návrh budov a časti základne.

Pani učiteľka na nás po celý čas dohliadala a pomáhala nám navrhovať riešenia jednotlivých enviromisii. Počas 20. dní sme získavali kredity za rôzne úlohy, prečítané knihy, interaktívne cvičenia, plnenie žiackych úloh, aktivít z príručky. Za získané kredity sme si neskôr nakúpili makety budov.

Postupne sme tvorili časti základne, dotvárali stromy, rieky. Po získaní 400 kreditov sme začali plniť naše enviromisie. Každý tím mal splniť 4 vo svojej oblasti. Práca nám šla od ruky a naše výsledné dielo spolu s jeho prezentáciou si prišli pozrieť aj naši spolužiaci zo 4. A, pani riaditeľka aj pani zástupkyne, za čo im ďakujeme. Fotografie z projektu si môžete pozrieť na stránke školy.

Mgr. Miroslava Vroclavjaková