• December

• V rámci programu eTwinning sa žiaci 5.B v mesiaci december zapojili do dvoch medzinárodných projektov CHRISTMAS CARDS EXCHANGE. Na prvom projekte spolupracovali  žiaci z Poľska, Českej republiky, Španielska, Talianska, Veľkej Británie,  Litvy a Slovenska. Cieľom projektu bola výmena ručne vyrobených vianočných pohľadníc s vianočným prianím v anglickom a materinskom jazyku a krátka informácia o vianočných tradíciách a zvykoch v zúčastnených krajinách prostredníctvom prezentácie.

Druhý projekt bol zameraný na tvorbu vianočných pohľadníc s jednoduchými pozdravmi v anglickom jazyku a ich výmena medzi partnerskými školami z Poľska, Španielska, Chorvátska, Macedónska, Českej republiky, Portugalska a Slovenska.

Žiaci predviedli svoje zručnosti pri vytváraní vianočných pohľadníc a tešili sa zo všetkých pohľadníc, ktoré nám zaslali žiaci z partnerských škôl.

Vianočné pohľadnice od všetkých projektových partnerov sú prezentované na nástenke v priestoroch školy.

Jana Becková

Rozprávkové popoludnie v ŠKD

V školskom klube  sme si  5.12.2018 zorganizovali zaujímavé rozprávkové popoludnie. Tohto roku sme si prečítali, prerozprávali dej rozprávky podľa obrázkovej osnovy a nakoniec vytvorili leporelo známej rozprávky O Červenej čiapočke. Deti strávili v ŠKD zaujímavé, rozprávkové popoludnie. Poďakovanie patrí deťom z ŠKD a  pani vychovávateľke p.N.Lapšanskej.

Školská knihovníčka: S.Žembová