• December

• Čas vianočný - čas požehnaný.

Čas vianočný už  nezadržateľným cvalom  prichádza do našej školy a do našich domovov, do našich sŕdc… Na adventnom venci sa postupne rozsvecujú sviečky. Dominantný   vianočný stromček  v našej škole už  žmurká jagavými svetielkami a pýši sa výtvarnými prácami našich žiakov a chce zvestovať  príchod najkrajších sviatkov v roku.

Snehuliaci sú tradičnými symbolmi zimy. Najobľúbenejšie postavičky zo snehu - snehuliaci a ich  príbeh - vítajú žiakov vo vestibule školy  po celé zimné obdobie.

Zariadenie pre seniorov Kežmarok – Čaro Vianoc

V prvý adventný pondelok 2.decembra 2019 sme s našimi žiakmi na
        vštívili Domov dôchodcov Náruč v Kežmarku. Pre klientov tohto zariadenia sme si pripravili kultúrny program, ktorý chcel byť akousi predzvesťou Vianoc. Celé vystúpenie svojím milým príhovorom otvorila Vanesa Polhošová, žiačka 7.A triedy. Žiaci prvého stupňa prispeli do programu hrou kolied na klávesových nástrojoch  a žiačky druhého stupňa svojimi tancami rozprúdili krv nejedného diváka. Spolu, mladší i starší žiaci si pripravili pekné vinše, rómske piesne i slovenské koledy, ktoré nenechali našich starkých bez sĺz dojatia. Predsa len čas vianočný a príchod malého Ježiška spája ľudí a roztápa ľady.

Ďakujeme všetkým zúčastneným a tiež Zariadeniu pre seniorov za ich pozvanie a otvorenosť voči všetkým, ktorí chcú toto zariadenie navštíviť.

Mgr. Monika Harnišová

Už je tu Mikuláš

Aj tento rok  k nám do školy zavítal Mikuláš. Naši žiaci poznajú príbeh o tom, ako vznikla tradícia sv. Mikuláša. S napätím očakávali  jeho príchod. A veru prišiel,  s čertom a anjelom. Priniesol sladkosti, čím potešil nielen najmenších žiakov, ale aj tých starších.  Navštívili každú triedu. Sprevádzala ich pani riaditeľka. Nechýbali  milé a pekné slová. Veríme, že si každé dieťa odnieslo  nezabudnuteľný zážitok.

Vedúca ZŽŠ

Uhádni rozprávku – ŠKD

Na základe vytrhnutých viet z kontextu rozprávky, ktoré žiakom prečítala staršia žiačka Mirka, mladší žiaci hádali, o akú rozprávku ide. Správnou odpoveďou boli názvy rozprávok. Žiaci si spoločne výtvarne vypracovali ilustrácie k daným prečítaným rozprávkam.(Viď fotoalbum)

Úlohou tejto aktivity bolo prehlbovať vzťah detí k čítaniu a počúvaniu rozprávok, podnecovať a podporovať tvorivé myslenie, vedieť počúvať s porozumením.

Mgr.S.Žembová, Mgr. E. Lapšanská

Vianočná besiedka

Atmosféru Vianoc sme si  pripomenuli 20. 12. 2019 počas Vianočnej besiadky.Spoločne sme sa stretli v telocvični našej školy, ktorá už svojou výzdobou dýchala Vianocami. Triedy s pani učiteľkami prispeli svojou tvorivosťou a nadaním  do rozmanitého programu, čím vdýchli atmosféru príjemných vianočných chvíľ. Nechýbal tanec, spev, hra na klavíri. Výkony žiakov  sme  odmenili potleskom. Záver vianočného programu patril  slovám  uznania od pani riaditeľky za kvalitný program a poďakovanie učiteľom a žiakom  za ich  prácu.

Vedúca ZŽŠ