• Postup pri prijímaní žiakov na stredné školy

• Prihlášky na stredné školy v školskom roku 2020/2021

Zákonný zástupca doručí do 08.04.2021 do základnej školy najviac štyri vyplnené prihlášky na štúdium na strednej škole.

Dve prihlášky pre odbory, ktoré vyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností a nadania – školy s talentovými skúškami, ak sa jedná o nadané dieťa.

Dve prihlášky pre odbory, ktoré nevyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností a nadania – bežné stredné školy.

Povinnosť rodiča je podať dve prihlášky na bežné stredné školy. Ak je dieťa nadané, môže (ale nemusí) podať ešte dve prihlášky na školy s talentovými skúškami.

Prihlášku je možné podať:

• elektronicky – zadáva sa v systéme Edupage, rodič ju nepodpisuje, riaditeľka ZŠ ju overuje v školskom systéme EduPage,
          • papierovo v tlačenej forme – rodič ju podpisuje, riaditeľka ZŠ ju overuje priamym podpisom na tlačivo.

Naša škola podáva prihlášku papierovo v tlačenej forme, ktorú si vyzdvihnete a podpíšete u výchovnej poradkyne.

Vždy sa podáva iba jedna prihláška na jeden odbor – buď papierová, alebo elektronická.

Stredné školy berú do úvahy len tie prihlášky, ktoré budú overené riaditeľkou ZŠ.

Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti sa prikladá len týmto študijným/učebným odborom:

• 2275 H hutník
          • 2433 H obrábač kovov
          • 3661 H murár
          • 3663 H tesár
          • 3684 H strechár
          • 3762 H železničiar
          • 4575 H mechanizátor lesnej výroby
          • 5371 H sanitár
          • Všetky študijné zdravotnícke odbory skupiny 53 na stredných zdravotníckych školách
          • 8227 Q tanec
          • 9245 M ochrana osôb a majetku

Výsledky prijímacieho konania a podania odvolania

Riaditeľ strednej školy do 20.mája 2021 zverejní zoznam prijatých/neprijatých uchádzačov podľa  výsledkov prijímacieho konania na svojej webovej stránke alebo na výveske školy.

Zároveň do tejto doby riaditeľ SŠ musí doručiť zákonnému zástupcovi rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí žiaka na strednú školu a to buď cez informačný systém základnej školy EduPage, alebo odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu, poštou, alebo do elektronickej schránky.

Zákonný zástupca do 25. mája 2021 musí odoslať na strednú školu potvrdenie o nastúpení/nenastúpení žiaka v septembri na danú školu a to buď cez informačný systém ZŠ EduPage, odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu, poštou na adresu strednej školy alebo do elektronickej schránky strednej školy.

Rozhodujúci je dátum doručenia na strednú školu.

Rozhodnutie ministra školstva z 26.01.2021

Rozhodnutie_MS_z_26.01.2021.pdf

Vzor tlačiva o nastúpení/nenastúpení na SŠ

Potvrdenie_o_nastupeni-nenastupeni_na_SS.pdf

V prípade, že dieťa nebolo prijaté na strednú školu a úspešne urobilo prijímacie skúšky, napíšte ihneď odvolanie a aj e-mailom sa ihneď kontaktujte so školou. V e-maile uveďte, že budete posielať písomné odvolanie proti rozhodnutiu o neprijatí  a o tom, že dieťa má záujem študovať na danej škole. Niektoré stredné školy samy ponúkajú vzory odvolania.

Tu je vzor ako by mohlo vyzerať odvolanie. Je možné upravovať ho podľa potreby.

Vzor_odvolania.docx

Všetky potrebné informácie poskytne Mgr. Anna Džurňáková, výchovná poradkyňa