• Metodické združenie

• Školský rok 2017/2018

Správa o činnosti Metodického združenia pre 1. stupeň ZŠ

Metodické združenie v školskom roku 2017/2018 pracuje v nasledovnom zložení:

Vedúca MZ: Mgr. Kamila Haddenová – učiteľka 1. stupeň ZŠ, 3.B

Členovia MZ:

Mgr. Stanislava Žembová – učiteľka 1. stupeň ZŠ, 0.A

Mgr. Petra Zakopjanová - učiteľka 1. stupeň ZŠ, 0.B

Mgr. Veronika Dravecká - učiteľka 1. stupeň ZŠ, 1.A

Mgr. Lýdia Bašistová - učiteľka 1. stupeň ZŠ, 1.B

Mgr. Marta Melcherová - učiteľka 1. stupeň ZŠ, 1.C

Mgr. Monika Starinská - učiteľka 1. stupeň ZŠ, 2.A

Mgr. Klára Andreasová – učiteľka 1. stupeň ZŠ, 2.B

Mgr. Jana Šperková - učiteľka 1. stupeň ZŠ, 2.C,  ŠT

Mgr. Miroslava Vroclavjaková - učiteľka 1. stupeň ZŠ, 3.A

Mgr. Jana Becková - učiteľka 1. stupeň ZŠ, 3.C, ŠT

Mgr. Silvia Olajosová - učiteľka 1. stupeň ZŠ, 4.A

Mgr. Martina  Repková – učiteľka 1. stupeň ZŠ , 4.B

Mgr. Jana Bednarčíková - učiteľka 1. stupeň ZŠ, 4.C, ŠT

Anna Malichová - vychovávateľka ŠKD

Denisa Handzušová – asistentka

Počas prvého polroka sme sa stretli trikrát. Na prvom stretnutí v septembri sme prerokovali a doplnili plán práce MZ na školský rok 2017/2018. Učitelia boli oboznámení s úlohami, ktoré vyplývajú z plánu práce MZ. Každému učiteľovi boli tiež pridelené konkrétne úlohy a činnosti, za ktoré zodpovedá v školskom roku 2017/2018.

Na novembrovom stretnutí sme sa venovali analýze a vyhodnoteniu vstupných previerok a tiež hodnoteniu výchovno – vzdelávacích výsledkov za prvý štvrťrok školského roka 2017/2018.

V januári 2018 bola naša pozornosť upriamená na polročné prehodnotenie výchovno - vzdelávacích výsledkov.

Konkrétne akcie a úlohy ktoré boli splnené, resp. ich plnenie stále prebieha sú nasledovné: Diagnostika školy – Školský network, spolupráca s materskou školou, Šarkaniáda – jeseň 2017, Olympiáda ľudských práv, Svetový deň zdravia,  eTwinning, výroba pozdravov na akciu Úcta k starším, plnenie požiadaviek finančnej gramotnosti, aktualizácia webovej stránky, pravidelná starostlivosť o interiér tried a školy, inventarizácia školy, uvádzanie začínajúcich učiteľov, pravidelná činnosť záujmových útvarov, týždeň boja proti drogám, Akcia Vianočné dieťa, Vianočná besiedka...

Spolupráca medzi učiteľmi prebieha aj mimo oficiálnych stretnutí, kde si pravidelne vymieňajú skúsenosti, ktoré sú cenné pri vykonávaní tejto náročnej práce.

Mgr. Kamila Haddenová

V Huncovciach: 22. 01. 2018

Školský rok 2016/2017

Školský rok 2015/2016

Správa o činnosti MZ bežných tried 1. stupňa ZŠ Huncovce za prvý polrok šk. roku 2015/2016

Vedúca MZ: Mgr. Klára Andreasová-0.B

Členovia: Mgr. Jana Šperková-0.A

Mgr. Miroslava Vroclavjaková 1.A

Mgr. Andrea Šašalová 1.B

Mgr. Silvia Olajošová 2.A

Mgr. Zlatica Kráľovská 2.B

B.SC. Erik Tomásch 3.A

Mgr. Monika Starinská 4.A

Mgr. Kamila Hadenová 4.B

p. Anna Ratajová ŠKD

Asistenti učiteľa: p. Anna Malichová

p. Denisa Handzušová

MZ sa stretlo podľa plánu 3x+ 1 mimoriadne stretnutie v októbri, kde sme sa venovali predmetu hravé čítanie, testom čitateľskej gramotnosti.

Na úvodnom stretnutí 28.08.2015- prebrali sme plány kontinuálneho vzdelávania, záujmovú činnosť-krúžky, úväzky a rozvrhy hodín, pravidlá triedy, čitateľskú a finančnú gramotnosť, doučovanie v zbernej triede, organizáciu Dňa úcty k starším .

Na druhom stretnutí 20.11.2015 –sme sa venovali kontrole časovo- tematických plánov, predovšetkým novým plánom pre nultý ročník, vyhodnotili sme vstupné previerky pre 3. a 4. ročník, vyhodnotili sme výchovno-vzdelávacie výsledky v jednotlivých triedach, kde sme sa venovali predovšetkým neprospievajúcim žiakov a slabej dochádzke rómskych žiakov. P. učiteľka Vroclavjaková hodnotila spoluprácu s MŠ kladne/ spoločná šarkaniáda/ . Vedúca MZ oboznámila členov s inventarizáciou kabinetov 1-4 a navrhla, aby sa kabinet znovu umiestnil v jednej miestnosti a navrhla p. učiteľku Haddenovú, ktorá v druhom polroku prevezme zodpovednosť za výpožičky, pričom čiastkové kabinety v ročníkoch zostanú v správcovstve pôvodných učiteľov. V závere ich oboznámila s organizáciou projektu  Vianočné dieťa.

Na treťom stretnutí 19.01.2016 spolu s MZ špec. triedy  sme vyhodnotili v jednotlivých triedach správanie, dochádzku a prospech žiakov, navrhli sme výchovné opatrenia. Druhú časť sme venovali pedagogickým aktualitám a p. riaditeľka, ktorá bola hosťom oboznámila členov MZ s organizáciou fašiangového sprievodu a karnevalu, ktorý sa uskutoční 09.02.2016.

V Huncovciach , 25.01.2016                                     vedúca MZ Mgr. Klára Andreasová