• Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva

• Tento projekt je spolufinancovaný EÚ z prostriedkov EF regionálneho rozvoja.

Cieľom projektu bolo vytvoriť video dokumentáciu rôznych miest Slovenska na tému Máme radi Slovensko. Na voľne dostupnom mieste bude po ukončení projektu vytvorený tzv. Sprievodca Slovenskom, ktorý vám ukáže kde a prečo by ste mali navštíviť vybrané mesto, obec.

Po zapojení do projektu škola získala 1 interaktívnu tabuľu, notebook, 20 tabletou Samsung.

Tento projekt mal  dve možnosti zapojenia:

1. fáza: Úlohou školy bolo za pomoci žiakov natáčať rôzne zaujímavé miesta z Huncoviec, poskytnúť informácie, čo je to za miesto, presné GPS súradnice a pod.

Tieto videá som následne spracovala v programe Movie Marker, zostrihala, doplnila texty a uzavrela ako kompletné 5 min. video o Huncovciach. Video je doplnené PPT na google disku, s ktorou mi pomohla p. uč. Demková a inštruktážnym listom. (za čo bola tabuľa a notebok)

2. fáza: Druhou úlohou je vytvoriť video  s témou prírodovedného pokusu, ktorý budú predvádzať žiaci. Opäť to bude spracované ako film. S prírodovedným pokusom mi pomáha p. uč. Mačáková. (20n tabletov)

Naša škola sa zapojila do oboch fáz.

Projekt musí byť ukončený a odoslaný do 8. 7. 2015.

V ponuke je ale možnosť pokračovať ďalej v projekte  v 3 fáze, kedy by škola získala program Samsung schol, ktorý slúži na vytváranie učebných hodín v rôznych predmetoch, na menežovanie tabletov, nedovolí aby si žiak otvoril inú stránku, či dokument, len to čo chce učiteľ a je kompatibilný s ALFom, pracuje v systéme interaktívnej komunikácie.

V Huncovciach 26. 5. 15

Mgr. M. Starinská