• Február

•  Hviezdoslavov Kubín – školské kolo

Dňa 08.02.2016 sa konalo školské kolo súťaže v prednese slovenskej poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Súťažilo sa v troch kategóriach v prednese poézie a prózy. Ďalej mohol postúpiť jeden žiak z každej kategórie. Porotu tvorili: Mgr. Mudráková, Mgr. Džurňáková, Anna Malichová.

Postúpili:

1. kategória – poézia: Dominik Benda, 2.A
          2. kategória – poézia: Kristián Fedák, 6.A
          3. kategória – poézia: Bianka Nováková, 9.A, próza: Vanesa Vilčeková, 9.A

Zúčastnili sa:

Zuzana Charitunová (2.A),

Kevin Polhoš, Ján Bačo, Vanesa Polhošová, Laura Polhošová, Adam Polhoš (3.A),

Samuel Vaxmanský, Karin Oravcová, Erik Fiamčík, Katrin Friesová, Ján Gabler (4.A),

Kristián Fedák (6.A),

Nikola Pompová (8.A),

Tímea Smiková, Bianka Nováková, Vanesa Vilčeková (9.A).

Spracovala: Mgr. Anna Džurňáková

Spolupráca s MŠ

V stredu, 10. februára 2016 v rámci spolupráce materskej školy so základnou, deti z MŠ a žiaci 1. ročníka, zrealizovali spoločnú hodinu telesnej výchovy pod názvom: " Pohybom ku zdraviu".  Jednotlivé športové aktivity smerovali k prevencii proti obezite a na podporu zdravého životného štýlu.  Pripravili sme si rôzne stanovištia, ktoré  sme absolvovali rozdelení do dvoch zmiešaných družstiev. Spoločne sme si zabehali, dali si rozcvičku, súťažili sme v preťahovaní s lanom a v ďalších disciplínach. Všetkým sa spoločná hodina TV páčila a určite si ju ešte niekedy zopakujeme.

Mgr. Vroclavjaková

Karneval

Dňa 09.02.2016 sa u nás v Základnej škole v Huncovciach konal fašiangový karneval. Všetci sme sa na prvej hodine prezliekli do pripravených kostýmov a predstavovali sme rôzne postavy z filmov či zvieratá z ríše rozprávok. V maskách sme sa presunuli do telocvične, kde vystupoval folklórny súbor Maguráčik, ktorého programom bolo predstavenie fašiangových tradícií a zároveň ukončením fašiangového obdobia.  Keďže sa na dedinách začali obnovovať tradície z minulosti , tak aj naši žiaci si vyskúšali,  aký je to fašiangový sprievod dedinou v maskách plný hudby a elánu.  Náš fašiangový sprievod sa končil v našej škole, kde sme si už všetci v kruhu predstavovali svoje skvelé masky a za našu fantáziu a ukážkovú kreativitu sme si vyslúžili chutné šišky od našich skvelých kuchárok. Pravdupovediac je priam zážitok dostať  šišku s jahodovým lekvárom od šmolkov - deviatakov.
          Samozrejme, na našom karnevale nemohla chýbať poriadna zábava. V tej chvíli každý jeden z nás opustil svoju ríšu, do ktorej patril a do tanca dal všetko,  aby bol ten najlepší tanečník karnevalu. Posledný fašiangový deň sme si všetci spoločne a úspešne užili vďaka úžasnému programu, ktorý nám pripravili naši huncovskí učitelia. Na našom karnevale však nemohla chýbať diskotéka, na ktorej sme sa poriadne odviazali, vybláznili a vydali zo seba všetko čo nás v tú chvíľu ťažilo, zároveň sme sa tešili z výhier, ktoré sme si vylosovali prostredníctvom tomboly. Na konečný záver chcem dať do popredia, že vidieť našich učiteľov v maskách,  bola poriadna zábava. Hlavne to, že sa všetci z nich usmievali a tešili spoločne s nami. Za tento skvelý deň vďačíme našej pani riaditeľke spolu s učiteľským zborom. Tento deň do detailov pripravili.  Pre nás žiakov to bolo príjemné spestrenie každodennej rutiny sedenia v laviciach a oddych od zaťažovania našich hláv  nejakými látkami  a matematickými vzorcami. Sprievod sa nám veľmi páčil a mohol by sa stať každoročnou tradíciou.

Autorka: Bianka Nováková

Lyžiarsky výcvik očami žiakov

Lyziarsky-vycvik__Katka.doc

Lyziarsky_vycvik_Radka_T..docx

lyziarsky-vycvik__Biba.doc

Výlet na Hrebienok

Dňa 27. 2. 2016 sa žiaci krúžku: Turistického, Poznávame okolie a Nemeckého jazyka zúčastnili výletu na Hrebienok. Z Popradu do Starého Smokovca sme sa vyviezli električkou, niektorí po prvý krát. Posilnení desiatou sme zvládli pre nás trošku náročný výstup na Hrebienok. Slniečko nám svietilo a v diaľke sa začala črtať kopula Ľadového dómu. Ľadové skvosty na nám všetkým páčili, potom nám už nič nebránilo užiť si posledné zvyšky snehu na sánkovačku. Cestou späť si žiaci ešte zaspievali známe pesničky a unavení, ale plní zážitkov sme sa šťastne vrátili domov.

Mgr. Miroslava Vroclavjaková

Exkurzia v SOŠ Garbiarska Kežmarok

Dňa 25.2.2016  sa  v SOŠ Deň otvorených dverí, na ktorom sa zúčastnili žiaci 8.A a 8.B triedy. Žiaci si so záujmom prezreli odborné učebne, v ktorých žiaci predvádzali jednotlivé odbory sprevádzané fundovanými výkladmi  vyučujúcich a  majstrov. Dievčatá najviac zaujal odbor kaderníčka a kozmetička a chlapcov stolár a murár. Budeme radi, ak v týchto odboroch žiaci uspejú až po záverečné skúšky, aby získali odborné vzdelanie.