• Január

•  TATRY ICE MASTER

Z 50. ton ľadu, ľadoví sochári z desiatich krajín už po šiesty krát súťažili na Hrebienku vo vyrezávaní ľadových sôch – TATRY ICE MASTER. Zúčastnili sa ho súťažiaci zo Slovenska, Ruska, Poľska, Česka ale aj z USA, Walesu, Malajzie, Holandska, Lotyšska a Portugalska.

Dvadsiati umelci vytvorili neskutočnú krásu, ktorú si žiaci 3. A a 4. A triedy boli pozrieť spolu so svojimi triednymi učiteľkami. Vonkajšie sochy boli nádherne farebne osvetlené, niektoré boli chránené klimatizovanou kupolou. Pozreli sme si ľadový skvost, skúšali sme postaviť najväčšieho snehuliaka, odfotili sa v ľadovom kresle. Na Hrebienku sme stretli aj skupinu nadšencov na starodávnych lyžiach v dobovom oblečení. Deťom sa však najviac páčilo kĺzanie sa pri snehových kopuliach. Posilnení desiatou, šťastní a plní nových zážitkov, sme v popoludňajších hodinách odchádzali domov. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník ICE MASTER-a.

Mgr. Vroclavjaková, Mgr. Olajosová