• Marec

•  Projekt Danka a Janka v 6.B

Z príležitosti mesiaca knihy žiaci 6.B zrealizovali projekt „Danka a Janka“. S ich príbehmi sa zoznámili z kníh zo školskej knižnice. Každý žiak si vybral príbeh, ktorý prečítal a spracoval  výtvarne. Z vyrobených makiet postáv zdramatizovali i krátke divadielko, ktoré si porovnali so sfilmovanými príbehmi.

Výlet do Prešova

Počas testovania žiakov 9. ročníka dňa 21.03.2018,  mali 90 detí II. stupňa  naplánovaný výchovno-vzdelávací výlet do historického mesta Prešov.

Ráno sme sa prebudili do mrazivého dňa, ale dva autobusy nás o 8. hodine pohodlne a bezpečne odviezli až do Prešova. Divadelné predstavenie „Mníšky“ nám bolo predvedené divadlom Drak v SOŠ Technickej. Potom nasledovala prehliadka mesta spojená s menšími nákupmi.  Zaujala nás bronzová socha Jána Pavla II. pri Dóme sv. Mikuláša. Pápež Ján Pavol II. navštívil metropolu Šariša  takmer pred 23. rokmi. Neskôr sme navštívili  planetárium na Dilongovej ulici.  V prednáškovej sále audiovizuálnym programom si  žiaci upevnili vedomosti o Slnečnej sústave. Pod hviezdnou oblohou - v úplnej tme -  sme počúvali náučnú rozpravu o súhvezdiach, o meniacom sa Mesiaci počas 4. ročných obdobiach a rôzne vizuálne efekty nám vytvárali  nezabudnuteľné zážitky.

Z Prešova sme odchádzali až  poobede plní dojmov.

Ing. Oľga Kontrošová

Neodíď nám, rozprávočka

Žiaci našej školy sa zapojili do výtvarnej súťaže: „Neodíď nám, rozprávočka“. Témou súťaže bolo ľubovoľnou výtvarnou technikou stvárniť svoj obľúbený príbeh, rozprávku či básničku Pavla Dobšinského alebo Boženy Němcovej. Výtvarné práce sme zaslali na adresu Mestská knižnica mesta Piešťany.

Prvýkrát v školskej knižnici

Žiaci 1.A triedy spolu s triednou učiteľkou p.Draveckou navštívili prvýkrát školskú knižnicu, kde ich školská knihovníčka oboznámila žiakov s knižničným a výpožičným poriadkom školskej knižnice. Žiaci sa už tešia na prvé výpožičky kníh z knižnice.

Deň ľudovej rozprávky

Deň ľudovej rozprávky patrí 16.marcu pri príležitosti narodenia P.Dobšinského, známeho zberateľa slovenských ľudových rozprávok. Žiaci 0.A a 0.B triedy si tento deň pripomenuli rozprávkou Ako išlo vajce na vandrovku, ktorú prerozprávali triedne učiteľky. Následne ju výtvarne spracovali vo forme plagátov.