• Máj

• Olympiáda ľudských práv

Aj tento školský rok sa 30.mája 2018 konala olympiáda ľudských práv, ktorá prebiehala v jednotlivých triedach formou blokového vyučovania. Triedni učitelia sa s vyučujúcimi dohodli na formách, metódach a výstupoch z jednotlivých hodín. Príprava bola zameraná na využitie inovatívnych metód a dostupné informačno-komunikačné technológie. Každá trieda vytvorila hodnotné výstupy ktoré pozostávali z plagátov, pracovných listov, dotazníkov, výtvarných prác. Tie budú zverejnené v interiéroch školy na nástenke ľudských práv.

Výlet na Popradské pleso

Tretia májová sobota nám sľubovala celkom pekné počasie, preto sme sa spolu so žiakmi 3. A a  4. A triedy vybrali opäť spoznávať Vysoké Tatry, konkrétne Popradské pleso. A tak sme sa Tatranskou elektrickou železnicou vybrali  až na zastávku Popradské Pleso. Odkiaľ nás čakalo prevažne stúpanie do kopca lesom Trigan. Východným svahom Patrie sme sa dostali až k Chate pri Popradskom plese. Tam sme si urobili prechádzku okolo Popradského plesa, kde sa nám naskytol krásny pohľad na okolité tatranské štíty. Cestou späť sme sa chceli zastaviť na symbolickom cintoríne, ten bol však ešte v rámci zimnej uzávery chodníkov, stále uzavretý.  Naspäť sme išli asfaltovou cestou. Videli sme minivodopády na potoku. Prežili sme krásnu slnečnú sobotu a unavený sme sa vrátili domov. Už teraz sa tešíme na ďalšie túry v našich krásnych veľhorách.

Mgr. Miroslava Vroclavjaková, Mgr. Silvia Olajosová