• Jún

•  ŠPORTOVÁ OLYMPIÁDA

Dňa 27.6.2018 prebiehala na našej Základnej škole v Huncovciach ŠPORTOVÁ OLYMPIÁDA, na ktorej sa zúčastnili triedy nultých a prvých ročníkov. Na zahájení olympiády sme privítali žiakov 0.A, 0.B, 1.A, 1.B, 1.C. Každá trieda mala svoje označenie, svoju vlajku, teda bolo päť tímov v piatich farbách podľa našej olympijskej vlajky (0.A žltí: včielky, 0.B červení: lienky, 1.A oranžoví: sovičky, 1.B zelení: žabky, 1.C modrí: rybky).

Súťažilo sa v telocvični na piatich stanovištiach v rôznych kategóriách: dievčatá, chlapci, triedny kolektív a pani triedne učiteľky. Každý mal možnosť hádzať desiatimi vrchnákmi                             do škatule, tým si žiaci a triedne pani učiteľky precvičili svoju trpezlivosť a presnosť pri hádzaní. Žiaci sa vyskákali, ale aj aj popadali na zem ako vrecia, pretože skákali vo vreciach. Žiaci                                      si precvičovali matematiku, zároveň zachránili veveričku pred krokodílom. Hádzali kockou a posúvali veveričku na hracom poli, podľa počtu hodených bodiek na kocke. Potom boli „štipcoví králi,“ pretože pripevňovali, teda priraďovali štipec na daný farebný  papier, ktorý bol zavesený na šnúre.  Na poslednom stanovišti sme zistili, kto je najrýchlejší bežec.

Každá trieda sa vystriedala na všetkých stanovištiach. Žiaci mali z aktivít veľkú radosť. Niektoré disciplíny si nesúťažne viackrát zopakovali. Na záver nasledovalo vyhodnotenie, pri ktorom žiaci pozitívne zhodnotili tento športový deň. Každá trieda bola odmenená za svoju účasť a aktivitu. Nezabudli sme na tých „naj,“ teda najlepších, ktorí boli odmenení diplomom a sladkou odmenou:

1. Za najviac hodených vrchnákov:

chlapci: 0.A - Samuel Badžo

dievčatá: 1.C - Erika Pitoňáková

pani učiteľka - Mgr. Veronika Košová

1. Za najrýchlejšie skoky vo vreci:

chlapci: 1.B -  Kristián Polhoš

dievčatá: 1.B - Sabína Polhošová

1. Za záchranu veveričky:

triedny kolektív -  0.A

1. Štipcovými kráľmi sa stal:

triedny kolektív - 1.A

1. Za najrýchlejší beh:

chlapci: 1.C - Roman Gábor

dievčatá: 1.A -  Lucia Trnková

Všetkým zúčastneným žiakom, samozrejme aj triednym učiteľkám a asistentkám ďakujeme. Veríme, že ŠPORTOVÁ OLYMPIÁDA sa uskutoční aj v ďalšom školskom roku.

S pozdravom, organizátorka pani učiteľka Mgr. Petra Zakopjanová z 0.A.

Rómska paleta 2018

Žiaci našej školy sa v tomto  školskom roku zapojili do výtvarnej súťaže. Témou súťaže boli  „ Veselé sny.“ Cieľom súťaže bolo podnietiť a rozvíjať výtvarnú tvorivosť rómskych deti. Do výtvarnej súťaže sa zapojili žiaci 5.B, 6.B, 8.B triedy.

S.Žembová

Wild Park – miesto, kde máte exotiku doslova na dosah ruky; ruky, ktorá nielen sprostredkuje nezabudnuteľné zážitky, ale zároveň chráni to, čo iné ruky ničia.

Toto zaujímavé miesto mali možnosť navštíviť žiaci našej školy, ktorí tento výlet získali ako odmenu za najmenej vymeškaných hodín. Na tomto čarovnom mieste sme zažili niečo, čo poznáme iba z televízie alebo spoza skla zoologických záhrad. Dozvedeli sme sa mnoho zaujímavých faktov o zvieratách a tie sa svojim dotykom postarali o zážitok na ktorý nikdy nezabudneme. (Ak sme v sebe našli odvahu sa ich dotýkať) Veď ako často sa môžete nechať ovíjať hadom, nechať po sebe liezť chameleóna, pohladiť švába, mnohonôžku. Najviac sa nám páčili obrovské tigre, biely tiger a biela levica. Boli tak blízko nás až sme sa báli prechádzať okolo bezpečných voliér.

A ozaj viete ako môžu kobry tancovať podľa zvuku píšťalky, hoci vieme, že hady sú hluché?

Mgr. Miroslava Vroclavjaková

Jar v sade

V rámci školského programu Európskej únie „JAR V SADE“ nám firma GAS Familia, s.r.o., Stará Ľubovňa, ktorá nám dodáva ovocie a džúsy  zaslala ovocný stromček, ktorý sme zasadili so žiakmi 6.B triedy na našom školskom pozemku. Ďakujeme firme za vzácny prírastok do našej školskej záhrady a tešíme sa na obdobie, kedy nám jabloň donesie zdravú a bohatú úrodu.