• Jún

•   Školský výlet

Dňa 14.06.2019 sa žiaci 2.A a 3.A zúčastnili školského výletu v SNV v ZOO. Žiaci mali z výletu radosť. Najviac ich tešil lev, medveď či hady a opice. Páčilo sa im aj samotné prostredie, jazierko s rybami a kačkami.

Radosť mali aj z nafukovacieho hradu či zmrzliny. Dokonca nám prialo aj počasie. Veríme, že podobný výlet si zopakujeme aj budúci školský rok.

Mgr. V. Košová

KRESBA NÁS SPÁJA

V utorok, 11. júna 2019 sme sa opätovne stretli - predškoláci z materskej školy v Huncovciach a naši šikovní prváci. Cieľom stretnutia bola spoločná výzdoba chodníkov pred MŠ. Nikto nezaostával, všetci aj pani učiteľky spoločne s deťmi maľovali, kreslili, písali farebnými kriedami. Výsledkom je vyzdobený chodník. Návštevu sme si ešte spríjemnili hrou na detskom ihrisku materskej školy a sladkými odmenami.

Milena Burdíčková a žiaci z 1.B

Exkurzia – Historické pamiatky v Kežmarku

V rámci geografie, sme sa zúčastnili na exkurzii v Kežmarku. Cieľom výletu bolo spoznať pamiatky v našom okolí a niečo viac sa o nich dozvedieť. Navštívili sme drevený artikulárny kostolík, ktorý je postavený bez jedného kovového klinca. Pri konštrukcii pravdepodobne pomáhali švédsky lodníci, a preto strop vyzerá ako obrátená loď. Ďalej sme navštívili pamiatky : Evanjelické lýceum s najväčšou knižnicou v Európe, Gymnázium P.O. Hviezdoslava, Nový evanjelický kostol, mestskú radnicu, Baziliku sv. Kríža, renesančnú zvonicu, Kežmarský hrad, Paulínsky kostol a miestny cintorín. Dozvedeli sme sa mnoho nových a zaujímavých informácii o tomto meste.

Spracovala: K. Žembová