• Marec

•   MAREC – mesiac kníh.

Mesiac marec sa spája nielen s príchodom jari, ale aj s knihou. Kniha, najväčší priateľ človeka, od nepamäti patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladých či starých. Prečo si mesiac knihy pripomíname práve v marci?
             Marec - mesiac knihy bol prvýkrát v bývalom Československu vyhlásený v roku 1955 na počesť Mateja Hrebendu a ako snaha o udržanie a podporenie trvalého záujmu o knihy.

Do mesiaca knihy vhodne zapadol aj Týždeň slovenských knižníc, ktorý vyhlásila Slovenská asociácia knižníc v roku 1999 a pravidelne sa organizuje posledný marcový týždeň. Cieľom tejto akcie je pripomenúť, že aj v období informatizácie, moderných informačných technológií a počítačov má kniha svoje opodstatnenie a význam.

V našej škole podporujeme čítanie.  Školská knižnica, s ochotnou knihovníčkou p. uč. Žembovou,  je žiakom k dispozícií celý týždeň. Knihy si môžete vybrať na webovej stránke školy v rubrike Školská knižnica, kde nájdete stránku  Zoznam kníh v školskej knižnici. Čítanie s porozumením je súčasťou metodickej práce každej učiteľky v našej škole.

Prvé knihy                         Vedúca ZŽŠ Ing. Oľga Kontrošová

Deň učiteľov         28. marec

.      Deň učiteľov sa oslavuje v deň narodenia pedagóga Jána Ámonsa Komenského, učiteľa národov.  V marci s prvými jarnými kvetmi si už tradične pripomíname odkaz velikána pedagogiky J. A. Komenského. Vraciame sa po stáročia k jeho myšlienkam ako k nevysychajúcemu prameňu, pri ktorom si uhasíme smäd po ľudskosti, láske a obetavosti.

.     Sviatok je oslavou práce všetkých pedagogických pracovníkov, ktorých práca je poslaním a zaslúžia si  za svoje znalosti, trpezlivosť a obetu, úctu a poďakovanie.