• Máj

• Desatoro zodpovedného používania internetu pre rodičov

Rodičia aj deti trávia na internete v dnešnej dobe pomerne veľa času. Je pre nich dobrým sluhom, no môže byť aj nebezpečným pánom. Dnešná mladá generácia ovláda informačné technológie v mnohých prípadoch lepšie ako ich rodičia, avšak deti a mladí ľudia nemajú dostatok skúseností na to, aby rozpoznali hrozby internetu a dokázali sa im vyhnúť.

Ochrana detí pred možnými rizikami online sveta, ako je napríklad kyberšikanovanie, závislosť od internetu, anonymita virtuálneho priestoru či nevhodný obsah sú veľmi závažné témy ako pre rodičov, tak aj pre celú spoločnosť.

Preto sme pre našich rodičov vo vstupných priestoroch školy vystavili desatoro zásad zodpovedného používania internetu doplnených komiksami, aby nezanedbali kontrolu nad svojimi deťmi popri dodržaní detských práv. (Viď fotoalbum).

Ing. Eva Demková

Máj – najkrajší mesiac roka

Mesiac máj je bezpochyby jeden najkrajší mesiac roka. Celá príroda sa prebúdza k životu. Všetko kvitne a príroda ukazuje svoju krásu. Záhrady a lúky sú posiate všetkými farbami.

K máju sa viaže aj množstvo významných  udalostí a tradícií. Jedno z nich je stavanie a váľanie májových stromov späté s peknou tradíciou, spevom  a zábavou.

Ďalším významným sviatkom v máji je 8. máj, Deň víťazstva nad fašizmom. Pripomíname si koniec najväčšej tragédie 20. storočia – II. svetovej vojny. Vzdávame tak hold tým, ktorí  obetovali  za našu slobodu najcennejší – vlastný život.

Druhá májová  nedeľa nám každoročne pripomína jeden z najkrajších darov, ktoré tu na Zemi človek má - mamu. Toho roku pripadá Deň matiek na 10. mája. Venujme svojim mamám kvietok, darček, či milé slovo.

Tieto významné udalosti v mesiaci máj sme zachytili aj na vstupnej nástenke v našej škole.  V týchto dňoch pandémie si  aspoň takýmto spôsobom pripomeňme významné májové udalosti.

Ing Oľga Kontrošová        ved. ZŽŠ

Poďakovanie pre Základnú školu Huncovce

Dnes patrí veľké poďakovanie Základnej škole v Huncovciach, zastúpenej pani riaditeľkou Mgr. Kamilou Haddenovou, ktorá nám darovala takéto krásne ručne ušité ochranné rúška.

Aj v maličkostiach je ukrytá veľkosť spolupatričnosti a ľudskosti – a my Vám za to ĎAJUJEME.