• Marec

•  Marec mesiac knihy v 7.B

Každý rok navštevuje naša trieda v  mesiaci  marec školskú knižnicu, kde si čítame zapožičanú detskú beletriu. Tentoraz to bola kniha „Vrkôčkine tajné objavy“, z ktorej sme sa niečo dozvedeli o nezbednom dievčatku. Z knihy sme vyrobili výtvarné výstupy a spojili ich do leporela. V Deň svetovej poézie sme si pripomenuli dielo nášho literárneho fenoména P. O. Hviezdoslava.

Ing. Eva Demková

Spolupráca základnej školy s materskou školou v mesiaci marec

Na základe plánu spolupráce základnej školy s materskou školou sa 1. marca 2019 zúčastnili deti z materskej školy na veselej fašiangovej zábave, ktorá sa realizovala v triede 1.B a zároveň aj v telocvični školy. Deti si okrem vytancovaných nožičiek odniesli zo sebou aj malé darčeky – sladké motýle. Pri príležitosti mesiaca kníh nás opäť navštívili detičky z materskej školy dňa 19. marca 2019. Deti sa oboznámili s knihami, ktoré poskytuje škola žiakom na čítanie. Listovali a prezerali si v rôznych rozprávkových knihách. Šikovný žiak z 1.B, Rastislav čítal rozprávku o sloníkovi. Spoločne sme si zarecitovali a zaspievali. Na záver sme sa navzájom obdarovali.  Naši žiaci dostali prekrásne záložky do šlabikárov a my sme deťom darovali sladkú maličkosť a pexeso.

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu    Milena Burdíčková a žiaci z 1.B