• Pokyny k otvoreniu školského roka 2020 / 2021 a k nástupu žiakov na vyučovanie

• Riaditeľstvo Základnej školy v Huncovciach oznamuje rodičom a žiakom, že od 2.9.2020 sa začína povinné vyučovanie žiakov od nultého až po deviaty ročník.

Zákonný zástupca je povinný pri prvom nástupe žiaka do základnej školy  alebo po každom prerušení dochádzky v trvaní viac ako tri dni predložiť písomné vyhlásenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie.

Tlačivá vyhlásenia majú k dispozícii pani asistentky v osade, aj triedni učitelia.

Dieťa, ktoré príde 02.09. 2020 do školy bez podpísaného vyhlásenia o jeho zdravotnom stave, nebude vpustené do budovy školy. Následne budú rodičia kontaktovaní a prídu si pre dieťa.

Povinnosti zákonného zástupcu podľa pokynov ministra školstva:

Rodič zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení pri príchode žiaka do základnej školy a pri odchode žiaka zo základnej školy (nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk, celková hygiena).

· Zabezpečí pre svoje dieťa každý deň rúško a papierové jednorazové vreckovky.

· Dodržiava pokyny riaditeľa školy, ktoré upravujú podmienky prevádzky základnej školy.

· Predkladá pri prvom nástupe žiaka do základnej školy alebo po každom prerušení dochádzky žiaka do základnej školy v trvaní viac ako tri dni písomné vyhlásenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie.

· V prípade, že je u dieťaťa podozrenie na COVID_19 alebo je ochorenie potvrdené, bezodkladne o tejto situácii informuje príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladné nahlásenie karantény, ak mu bola nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je dieťa zo školy vylúčené.

Ďalšie informácie:

• Príchod žiakov do budovy školy je od 7:30 hod do 8:00 hod.
            • Žiaci nečakajú pred školou, ale hneď vchádzajú do budovy.
            • Každý žiak musí mať prezuvky.
            • Vyučovanie  dňa 02. 09.2020 trvá do 10:00 hod,

- od 03.09.2020 do 14.09. 2020 bude vyučovanie v rozsahu 4

vyučovacích  hodín,

- od 16.09.2020 bude vyučovanie  prebiehať podľa rozvrhu

žiakov.

• Každý žiak musí mať rúško a hygienické vreckovky.
            • Triedny učiteľ žiakovi po príchode do triedy zmeria teplotu, vydezinfikuje ruky a  dá náhradné rúško.
            • Žiaci,  prihlásení na teplú stravu sa môžu od 03.09.2020 sa na obedy opäť prihlásiť.
            • Suchá strava sa bude poskytovať tak ako doteraz.
            • Podľa záujmu rodičov bude od 16.09.2020 otvorený školský klub.
            • Ďalšie informácie ohľadom rozvrhu žiakov dostanú žiaci pri príchode do školy.

Mgr. Kamila Haddenová, riaditeľka školy

• OTVORENIE ŠKOLSKÉHO ROKA

• OZNAM

Riaditeľstvo Základnej školy, Školská 212/19, Huncovce oznamuje zákonným zástupcom  žiakov, že školský rok 2020/2021 bude slávnostne otvorený  2. septembra 2020 (streda) o 8:00 hod.

Každý žiak si prinesie prezuvky, hygienické vreckovky, rúško a zdravotný dotazník podpísaný rodičmi žiaka.

Žiaci odchádzajú domov o 10:00 hod.

ŠKD - od 16.09. 2020

Školská jedáleň začne vydávať obedy od 03.09.2020