• Divadielko UsmievAnka v spolupráci s deťmi 1.E

• Zábava  plná tanca, spevu, hier -  tvorená s láskou pre deti

23.3.2023 sa deti 1.E zúčastnili v Košiciach na natáčaní rozprávkového pásma s reláciou UsmievAnka. Edukačné hry a  aktivity v záujme zdravia sa realizovali na témy Hravá škola a Zdravá životospráva. Deti spoznali  nielen zaujímavé pesničky spievané usmievavou Ankou, ale naučili  sa nové tance a choreografie na pesničky, spoznali malého UsmievAnkinho kamaráta Zvedavka, ktorý je stále na niečo zvedavý, plný šibalstiev a nikdy nekončiacich otázok, ktoré kladú aj všetky malé deti. Pozri fotoalbum.

Odmenou im bolo UsmievAnkine CD a Maľovanky.

Detské relácie si môžete pozrieť v TV Šláger v sobotu a v nedeľu v čase od 9:00 - 10:00 hod.

• Deň učiteľov

• Vážené vedenie ZŠ Huncovce, vážení  pedagogickí aj nepedagogickí pracovníci, k sviatku Dňa učiteľov Vám prajem  veľa zdravia, elánu a úspechov v práci.

• 16. marec - Deň ľudovej rozprávky

• Deň ľudovej rozprávky sa oslavuje každoročne 16. marca, v deň, keď sa narodil náš najväčší rozprávkar Pavol Dobšinský.

V tento deň žiačky 7.C triedy spolu s pani učiteľkou J. Bednarčíkovou si  vybrali z Dobšinského rozprávok s drakmi rozprávku: Tri perá z draka. Dozvedeli sa o Jankovi, ktorý sa vybral do sveta hľadať dobré i zlé a ako dôkaz, že to nájde, má priniesť tri perá z draka.

Rozprávku si spoločne prečítali v našej školskej knižnici a následne výtvarne spracovali. Pani učiteľke i žiakom veľmi pekne ďakujeme za nádherné spracovanie rozprávky. Pozri fotoalbum.

Školská knihovníčka: S. Žembová

• Divadelné predstavenie

• Vzdelávanie zážitkom

Divadlo má svoje čaro, ktoré priťahuje nielen dospelých, ale aj detí, ktoré  sa prostredníctvom dramatickej výchovy učia lepšie  vyjadrovať.

V telocvični 20.3. 2023 sa  žiaci zúčastnili na divadelnom predstavení a mali tak možnosť spoznať príbeh – Bača a bačov pomocník - vnímať hodnoty okolo seba ( v podaní divadla Ramagu - nezávislé  kultúrne centrum Spišská Stará Ves).

Divadelný zážitok bol  obohacujúci pre všetkých. Priblížili sme  si cez fiktívne bytosti život salašníkov, naučili sme sa aktívne počúvať, zlepšili sme si náladu, zabavili sme sa a  pochopili význam dobra a zla.

Pozri fotoalbum.

Ing. Oľga Kontrošová

• Jar – Veľká noc

• Výstava jarných prác

Po krátkych smutných dňoch prichádzajú dlhšie a s nimi túžobne očakávaná JAR. Jar je najkrajšia časť roka, zem sa prebúdza z dlhého zimného sna. Všetko rozvoniava novým životom, príroda sa oblieka do pestrofarebných šiat, hrá rôzne pózy a mení scenár. Počuť čarovnú hudbu prírody. Jar je ako krásna divadelná hra, ktorú dokáže zinscenovať len príroda.

V čarovnom jarnom čase slávime sviatky jari – Veľkú noc. Žiaci i učitelia 2. stupňa na THD a PVC pri tejto príležitosti zrealizovali výstavku svojich jarných prác.

Pozri video pod článkom a fotoalbum.

Zodpovední: Mgr. Ľudmila Nováková, Mgr. Marcel Roch,

Mgr. Štefan Šromovský

Výstava jarných prác žiakov v jedálni ZŠ pod vedením Mgr. Ľudmily Novákovej

• Marec mesiac knihy

• Školská knižnica – zdroj čítania kníh rôzneho žánru

„Knihy sú ako dvere. Otvoríte ich a vstúpite do iného sveta.“
                                                                                  Jeanette Winterson

Marec je mesiacom knihy. Triedy 2.A a 4.A  sa rozhodli pomocou knihy  vstúpiť do iného sveta. Spoločným čítaním knihy ADELKA ( autor Daniela Fischer) otvorili dvere a čakal ich svet poznania.  Naučili sa, ako sa majú správať, rozvíjať spoluprácu, komunikáciu a tvorivosť.

Inšpiratívne čítanie žiakov podporilo kreatívnu tvorbu veľkých knižných záložiek. Možno im nielen dobre poslúžia, ale zároveň aj motivujú k ďalšiemu čítaniu. A to bol cieľ našej aktivity. Školská knižnica je plná zaujímavých a vhodných  kníh, z ktorých si naši žiaci môžu vyberať počas celého školského roka. Pozri fotoalbum.

Mgr. Dominika Suchá, Mgr. Peter Feňák

• Ľudské práva 2. stupeň

• Aktivita: Práva a povinnosti žiakov

Cieľ: Rešpektovať a uplatňovať návyky kultúrneho správania a spoločenských pravidiel  v škole a v školskom kolektíve.

Termín aktivity: 13.03.2023 – 17.03.2023

Postup aktivity: Učitelia viedli so žiakmi rozhovor o tom, čo je právo a čo je povinnosť. Uvádzali príklady, čo je povinnosťou pre dospelých, napríklad pre rodičov je povinnosť starať sa o svoje deti a povinnosťou detí je chodiť do školy, pripravovať sa na vyučovanie, slušne sa správať, udržiavať poriadok v triede a podobne.

Pochopenie aktivity u žiakov si overili tým, že zodvihli nad hlavou kartičky správnej farby, ktorými určili podľa uvedených príkladov, či sú to práva alebo povinnosti.

Kartičky si žiaci vyrobili sami a  hodiny zakončili výstupným plagátom.

Pozri fotoalbum.

Vedúci bloku ĽP pre 2. stupeň  Mgr. Štefan Šromovský

• ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

• Ako zapísať dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky

Vyberte si jednu z týchto dvoch možností:

1. Vyplniť elektronickú prihlášku. Nájdete ju na stránke školy v záložke

„Elektronická prihláška“

alebo

2. Zápis papierovou formou osobnou účasťou so svojím dieťaťom od

12.04.2023 do 14.04.2023 v čase od 08:00 – 15:00 hod.

v priestoroch školy (učebňový blok).

Potrebné doklady: Rodný list dieťaťa, potvrdenie o plnení povinného predprimárneho vzdelávania a občiansky preukaz rodiča.

Plagát nájdete na nasledujúcom odkaze

Plagat_zapis_2023(1).pdf