• Jarné upratovanie areálu školy

• V dňoch 27.04.2023 a 28.04.2023 sa uskutočnilo jarné upratovanie nášho areálu školy.

Žiaci všetkých ročníkov sa zapojili podľa svojich možností a schopností do upratovania. Vyhrabali lístie, pozametali chodníky, pozbierali konáre a odpadky v okolí školy, a tak prispeli ku skrášleniu prostredia, v ktorom trávia svoj školský čas. Pozri fotoalbum.

Všetci pracovali usilovne a výsledok ich práce je aj vidieť. Veľké ďakujem patrí učiteľom, asistentom a samozrejme všetkým žiakom, ktorí prispeli svojou prácou ku krajšiemu okoliu našej školy.

Vedúca bloku ENV Mgr. Ľudmila Nováková

• Aprílové aktivity 2023 v ŠKD

• 2. oddelenie

Vo výchove majú hry pre žiakov nezastupiteľné miesto. V našom ŠKD p. vychovávateľka Bc . Ranáta Kromková vystrojí žiakov potrebnými postojmi, pri práci s plastelínou rozvíja ich jemnú motoriku, cez piesne učí deti empaticky vnímať svoje okolie a  pomocou didaktických hier pomáha vytvárať názory, spoznávať medziľudské vzťahy i samých seba.

V aprílových aktivitách opäť nechýbali kreatívne  hry, umelecké modelovanie jari pomocou plastelíny či výtvarné diela inšpirované  piesňou skupiny Tublatanka Dnes mám rande so svojim mestom.  Kreslili, maľovali, tvorili svoje vysnívané mesto, ktoré predstavili na  nástenke v klube. Pozri fotoalbum.

• Rozprávkové popoludnie v ŠKD - Medzinárodný deň detskej knihy

• Medzinárodný deň detskej knihy sa každoročne slávi 2.apríla, je to deň narodenia dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena. Prostredníctvom knihy Rozprávky sme nazreli do čarovného sveta rozprávok. So žiakmi v ŠKD sme si vybrali z tejto knihy rozprávku Škaredé káčatko. Spoločne sme si ju prečítali a vytvorili krásne ilustrácie. Pozri fotoalbum.

Školská knihovníčka: S. Žembová

april 2023

• Školské kolo prednesu poézie a prózy

• Žiaci 2. stupňa ZŠ

Dňa 20.4. 2023 sa uskutočnilo školské kolo prednesu poézie a prózy. V útulných priestoroch obecnej knižnice súťažili v umeleckom prednese žiaci 2. stupňa.  Všetci recitátori sa  dôkladne pripravili, do svojho  prejavu sa snažili vložiť autentické pocity i nálady z textu. Niektorí zvádzali boj s trémou, no hlavne si vyskúšali, aké je to prednášať pred publikom, navyše v prostredí mimo školy. Víťazkou sa stala Rebeka Karolová z 5.A, ktorá vynikla  svojím suverénnym umeleckým prejavom. Pozri fotoalbum.

• Podporme spoločne Deň narcisov 2023

• Ďakujeme, že vidíte život z inej strany

Dňa 20.4.2023  na I. a II. stupni  našej školy sa uskutočnila akcia Deň narcisov 2023. V tento deň sme pripomenuli našim žiakom, že sú okolo nás ľudia, pre ktorých spolupatričnosť a súdržnosť veľmi veľa znamená. Je to deň boja proti rakovine. Symbolom je žltý kvet narcis. Jeho pripnutím na oblečenie vyjadrujeme podporu ľuďom trpiacich touto chorobou. Taktiež sme žiakom zdôrazňovali potrebu prevencie, zdravotnej starostlivosti a zdravého životného štýlu. Preto  ďakujeme učiteľom a žiakom, ktorí prejavili solidaritu a zapojili sa do tejto aktivity. Pozri fotoalbum.

Na I. stupni sa zapojili triedy 2.A a 4. A pod vedením p. uč. Mgr.Dominiky Suchej a Mgr.Petra Feňáka.

Na II. stupni p. uč. Mgr Ľudmila Nováková 5.B, Ing. Oľga Kontrošová 5.A, 5.C., 5.D,7.B,7.A Ing. Janka Bednarčíková 7.C a vedúca bloku Zdravý životný štýl Mgr. Anna Krempaská 8.A.

• Letná škola

• Kam cez letné pázdniny?

Základná škola,  Školská 212/19  HUNCOVCE

LETNÁ   ŠKOLA

10. 07. - 21. 07. 2023

od 8.00 do 15.00 hod.

tanečné a športové aktivity, súťaže, tvorivé dielne s hlinou, spoznávanie rodiska, výlety a mnoho iného

Dieťa má v cene program, pitný režim a obed.

Suma 15€ na 1 deň.

-------------------------------------------------------------

Prihlásiť sa dá  do 23.06.2023.

Záväzná prihláška TU:letny-tabor-zavazna-prihlaska-a-prehlasenie_(1)(2).docx

Prihlášku vytlačte, vyplňte a pošlite na adresu školy.

Plagát si môžete pozrieť TU:LETNa___SKOLA_2023_(1).docx

• Rozprávkové popoludnie v ŠKD - Jar s knihou

• Na rozprávkovom popoludní v školskom klube detí sme si spoločne prečítali Dračiu rozprávku. Dozvedeli sme sa o drakovi, ktorý len jedol a jedol, až mal plné brucho, ktoré ho začalo bolieť.  Zaujímavá bola i tučná princezná, ktorá si chcela zalietať na drakovi, ale ten ju odmietol voziť, pokiaľ  neschudne. Ponaučenie z tejto rozprávky pre detí bolo, že nemajú jesť veľa sladkostí, ale skôr zdravé jedlá.  Na záver deti s radosťou a nadšením nakreslili draka a princeznú z rozprávky. Deťom sa veľmi rozprávka páčila a prejavili túžbu si zalietať na drakovi.  Pozri fotoalbum.

Školská knihovníčka: S. Žembová